تفاوت پخش های خودرو با آی سی بزرگ و پخش های خودرو با آی سی کوچک

 سنگ بنای قطعات الکترونیک مدرن است . آن  ها معمولا قلب و مغز اکثر بردهای مدار چاپی هستند . آن ها به شکل تراشه های  کوچک وسیاه رنگی هستند که که شما می توانید در همه جای برد PCBروی مدار  پیدا کنید.از آن جایی که اهمیت آن ها در مدارات الکترونیکی غیر قابل انکار  است. بهتر است IC (آی سی) و تفاوت آی سی بزرگ و کوچک در رادیو ضبط ها را  بهتر بشناسیم.

فرق آی سی ۱۰۲۸ با آی سی ۷۳۸۸

آی سی مجموعه ای از مقاومت، ترانزیستور،  خازن و… است که همه این ها برای رسیدن به یک هدف مشترک در یک تراشه کوچک پر  شده وبه هم متصل شده است، در رادیو پخش ها دو نوع IC داریم که در ادامه به  معرفی و کاربرد آن ها پرداخته ایم.

رادیو پخش آی سی بزرگ ۷۳۸۸

رادیو پخش های دارای آی سی بزرگ ۷۳۸۸ از  نظر کیفیت و ماندگاری نسبت به سایر مدل ها بهتر بوده و در کل طول عمر و  قیمت بیشتری نسبت به سایر مدل ها دارند .

همچنین آی سی های بزرگ ۷۳۸۸ از نظر ظاهری  نیز بزرگ تر از آی سی های کوچک هستند و ۲۵ پایه دارند. و توانایی راه  اندازی بلندگوهای بیضی با توان متوسط را نیز دارند.

سایر مشخصات آی سی ۷۳۸۸

مدار مجتمع

ولتاژ تامین ۸ تا ۱۸ ولت

خروجی ۴ کانال کواد

۴ تا ۴۱ وات در اهم می دهد

قابلیت میوت یا بیصدا

قابلیت پروتکت یا اتصال کوتاه

قابلیت استند بای

آی سی امپلی فایر ۴ کانال کواد

کلاس AB

رادیو پخش آی سی کوچک ۱۰۲۸

رادیو پخش هایی با آی سی مینی یا کوچک،  قیمت مناسب‌ تر ولی طول عمر کمتری دارند برای بلندگوهای فابریک ماشین و با  توان پایین استفاده می گردد . همچنین دارای ۹ پایه می باشد.

آی سی آمپلی فایر ۱۰۲۸ توانی ۱۸ وات دارد.

سایر مشخصات آی سی کوچک ۱۰۲۸

کلاس B

دارای ۲ خروجی

ولتاژ تامین ۸ تا ۱۴ ولت

قابلیت پروتکت یا اتصال کوتاه ندارند که باعث می گردد در مواقع اتصال کوتاه آی سی آسیب ببیند.

آی سی آمپلی فایر YD 1028 و کاربرد آن

آی سی آمپلی فایر YD 1028، یک نوع آی سی با کلاس 8 و توان 18 وات است. کاربرد آی سی آمپلی فایر YD 1028 برای رادیو پخش خودروها می باشد.

ویژگی های آی سی آمپلی فایر YD 1028

از ویژگی های این ای سی می توان به قدرت  خروجی بالا، بهره ثابت، حفاظت در برابر اتصال کوتاه AC  و  DC ندارد، اضافه دما و  پلاریته معکوس اشاره کرد. ابعاد این قطعه الکترونیکی 15*5*10 سانتی متر می باشد.